7 טיפים איך לחסוך כסף בחתונה

בישראל מתקיימות כחמישים אלף חתונות בשנה ותעשיית החתונות מגלגלת סכומים גבוהים מאוד בשנה כאשר כל לקוח, כאמור כמעט כל זוג שמתחתן מוציא סכומים גדולים על אחד מהאירועים הכי משמעותיים בחייהם.

איך לחסוך כסף בחתונה

בישראל פועלים כשבע מאות אולמות וגני אירועים ובערך 10 מהם נסגרים בשנה. ממוצע האירועים שמתקיימים בכל אירוע הינו 200 בשנה ורוב האירועים מתקיימים מהאביב עד לסתיו וזה מוביל אותנו אל הטיפ הראשון לחסכון בחתונה. לעוד טיפים על ארגון חתונה תוכלו לקרוא כאן.

 

בתזמון הנכון, במחיר הנכון

אז איך לחסוך כסף בחתונה? בישראל, הרוב המוחלט של הזוגות מעוניינים להתחתן באביב או בסתיו ומסתבר שהם גם מוכנים לשלם יותר בעבור התענוג הזה. העלות לקיום חתונה בחודשים הללו הינה הגבוהה ביותר מהסיבה הפשוטה שההיצע נשאר אותו הדבר אך הביקוש עולה. במידה ותבחרו לקיים את החתונה בחורף תוכלו להוזיל את עלויות החתונה בעד כשליש מהמחיר.

מעבר לכך, היום הכי מבוקש לחתונות מבין ימות השבוע הינו יום חמישי כי בימי שישי לרוב האנשים אין עבודה בעוד שבימי שישי בערב לא נהוג לקיים חתונות מפני שישנם שומרי שבת רבים בישראל. במידה ותקיימו את החתונה ביום שישי בחורף להוזיל את עלות החתונה באופן משמעותי וגם ליהנות מיום החופש של האורחים למחרת.

 

מיקום החתונה

כמו בשוק הדיור, ככל שתהיו מעוניינים לקיים את החתונה קרוב יותר למרכז הארץ ככה גם המחיר עולה. אולמות וגני אירועים בצפון או בדרום מציעים לזוגות מחירים יותר אטרקטיביים באופן משמעותי מכל חתונה עם מאפיינים דומים במרכז. כמובן שמומלץ לעשות אישורי הגעה כדי לאמוד את כמות המנות שתצטרכו בחתונה, ולסדר את האורחים על ידי סידורי הושבה כדי לא לפתוח שולחנות ספייר לחינם. תוכלו למצוא מגוון המלצות על חברת אישורי ההגעה לחתונה שלנו.

 

הזמינו גם את החברים הרחוקים

בחתונה יש הרבה הוצאות שמחירן אינו משתנה בהתאם לכמות האורחים כמו עלות הדיג’יי, צלם, שמלה ועוד ולכן ככל שיש יותר אורחים כך גם יותר קל לכסות את העלויות האלו. בנוסף, ייתכן וכמות אורחים גדולה יותר תאפשר לכם יתרון במשא ומתן.

למעשה, על ידי חישוב של המתנה הממוצעת שקיבלו בחתונה של אח או בן דוד לדוגמא, תוכלו לבצע חישובים ולהגיע למסקנה של כמה אורחים תצטרכו להזמין על מנת לכסות את העלויות.

 

חוסכים בעלויות הקבועות

במידה ואתם מעוניינים לחסוך בעלויות של דיג’יי או אם הזמנתם הופעה אז בעלויות המופיעים, על ידי שכירת האמנים הללו באופן ישיר תוכלו לחסוך כסף. אמנם במידה ואתם מעוניינים בדיג’יי מסוים אשר עובד רק דרך חברה לא תהיה לכם ברירה אך טיפ זה יוכל לעזור לכם עם שאר האמנים.

בנוסף, באולמות רבים מבקשים תוספת תשלום כאשר האירוע נמשך מעבר לשעה מסוימת. בדרך חתונות בסוף השבוע נמשכות אל תוך הלילה וחשוב לשים לכך לב, בדקו מהי שעת הסיום של אולם האירועים, מהי העלות לשעה נוספת וכמו כן סגרו גם עם הדיג’יי כמה אתם משלמים מראש.

 

אלכוהול איכותי וחסכוני

אמנם בסופו של דבר למשקאות האלכוהוליים יש תג מחיר, גם כאשר נקנה בכמות גדולה אך יש אלמנט אחד שיכול לעזור לכם לחסוך כסף רב או לפחות לא להוציא אותו. במידה ואין לכם רצון להישאר עם כמות אלכוהול גדולה לאחר החתונה, חשוב שתקנו את האלכוהול מחנות שניתן להחזיר אליה את הבקבוקים הסגורים בהם לא נעשה שימוש לאחר האירוע.

במידה ושקלתם לרכוש את האלכוהול ישירות מבר האולם או גן האירועים, מוטב שתבצעו השוואת מחירים של המשקאות השונים וכמו כן בדקו האם גן האירועים בכלל מגיש את המשקאות בהם אתם מעוניינים.

 

לא חייבים אלבום

במידה ואינכם מעוניינים באלבומים מעוצבים, תוכלו לחסוך אלפי שקלים וכמו כן במידה ואתם לא חושבים שתרצו להסתכל על קליפ ערוך של החתונה כבר חסכתם עוד כמה אלפים.

 

שמלה יד שניה

השכרת שמלת כלה מתחילה ממחיר של כמה אלפי שקלים ועוד ישנו הצורך לשמור עלייה על מנת שלא תצטרכו לשלם עלייה לאחר מכן יותר. מבדיקה שנעשתה באתר יד 2, תוכלו למצוא שמלת כלה משומשת במחיר נמוך בהרבה ממחיר השכרת שמלת הכלה ובנוסף, למכור את השמלה שוב לאחר החתונה.

 

בסוף, אתם צריכים לדעת כיצד לנהל את תקציב החתונה שלכם בצורה מסודרת ונכונה. רק על ידי כך תוכלו לחסוך ולצאת מהאירוע עם חיוך.

 

בהצלחה בארגון החתונה.
Save A Date.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים