חתונה אזרחית באמסטרדם

ככלל, חתונה אזרחית בחו”ל עשויה להתקיים הן מבחירה של בני הזוג והן כתוצאה מאילוץ. עבור זוגות מסוימים, כגון כאלה המוגדרים כחסרי דת, חתונה אזרחית מחוץ לגבולות ישראל בדרך כלל תהיה כתוצאה מאילוץ ולא מבחירה. עבור זוגות אחרים, אשר בוחרים בחתונה אזרחית, קיימת האפשרות להתחתן במקום בעולם בו הם יבחרו. 

בהקשר זה, הולנד הינה אחת מאותן ארצות שבה בוחרים זוגות רבים להתחתן.

עבור ישראלים בפרט, אשר לא מעוניינים בחתונה לפי חוקי הדת או שהם מוגדרים כמסורבי חתונה, עריכת טקס נישואין באמסטרדם מהווה פתרון אטרקטיבי ויעיל.

בנוסף, אמסטרדם נחשבת כיעד מבוקש לנישואים גם בשל העובדה שמתאפשרים בה נישואי חינם.

אולם, על אף עובדה זו ועל אף ההתעניינות הרבה של זוגות בנישואים בהולנד, הדבר גם טומן בחובו בירוקרטיה ולא מעט הערכות שיש לקחת בחשבון.

 

ההכנות לקראת חתונה אזרחית באמסטרדם – כיצד יש להיערך?

אם אתם עומדים לקיים חתונה באמסטרדם, כדאי להיערך בהתאם להכנות הכרוכות בהגעה לשם ובקיום החתונה עצמה:

  1. ראשית, יש לקחת בחשבון את עניין הבירוקרטיה של הכנת טפסים רלוונטיים שכוללים בין היתר: הכנת דרכון בתוקף, כרטיסי טיסה מותאמים לתקופת השהות המתוכננת, רישום מצב משפחתי ממשרד הפנים, אישור תעודת לידה ואישורים נוספים רלוונטיים במידה ויש.
  2. יש לדאוג לתרגם את כל המסמכים המפורטים לשפת המקום. 
  3. במידה והתרגום מבוצע בישראל, נדרשת חותמת של הנוטריון לאישור התרגום וכן גם חותמת האפוסטיל (אך אם התרגום מבוצע באמסטרדם, חותמת הנוטריון איננה נדרשת). 
  4. יש לעדכן את עיריית אמסטרדם לגבי התוכנית להתחתן, לכל הפחות כשבועיים לפני המועד.

 

חתונה אזרחית באמסטרדם

 

כמה עולה חתונה אזרחית באמסטרדם

מאחר והביקוש לביצוע חתונות באמסטרדם הינו גבוה, היכולת לקבל אישור להינשא שם עשויה להיות קשה יותר.

נכון לעכשיו, העדיפות ניתנת לבני זוג שלפחות אחד מהם ממוצא הולנדי, או שחייו ממוקדים בעיקר באזור הולנד. 

לגבי עלויות אשר נדרשות מבני הזוג, יש לקחת בחשבון את מחיר הטיסה והשהות במלון וכמו כן, עלות של אגרות, עלות רישום לנישואין הפקת המסמכים הרלוונטיים, התרגום הנדרש למסמכים, חותמת נוטריון וחותמת אפוסטיל.

במקרים בהם שוכרים שירותים של חברה חיצונית, שתארגן עבורכם את החתונה, יש לקחת בחשבון גם את המחיר שתצטרכו לשלם לה.  

חתונות במובן הכללי, הן דבר יקר המצריך תקציב כספי ולעיתים גם הוצאות לא מועטות. בהולנד, בניגוד לישראל, העיריות השונות הן אלה שאחראיות לטיפול בעלות החתונה.

העלויות בדרך כלל שונות בין עירייה לעירייה, אך יחד עם זאת, כל עירייה נדרשת להקציב זמן מסוים לטקס החתונה.

בשל העובדה שחתונות בהולנד מתקיימות ללא עלות (מצד המתחתנים) ולמעשה הן בחינם, חלה עלייה ניכרת בכמות הזוגות אשר פונים בבקשה להתחתן.

הדבר גורם למצב של עומס ועלייה משמעותית ברשימות המתנה של זוגות המבקשים להינשא בהולנד. 

עבור העירייה, עלות כל טקס חתונה שמתקיים נעה סביב ה400 ₪ לזוג. לפיכך, במקרה של רשימת המתנה גדולה, לעיתים נוצר קושי לעיריות לעמוד בהוצאות של החתונות.

בשל סיבה זו ובשל העומס שמצטבר ברשימות ההמתנה, ישנם מקרים בהם זוגות נאלצים לפנות לעירייה אחרת בבקשה להינשא, באם הם ממתינים זמן רב מידי ברשימה של העירייה אליה הם משויכים.

סוג השירות עלות
תשלומי עירייה 400
טיסה ומלון החל מ- 799 יורו לזוג (תלוי בעונה וכמובן בסוג המלון שבוחרים).
הפקת חתונה החל מ- 999 יורו ויכול להגיע עד לעשרות אלפי יורו.

 

חתונה אזרחית באמסטרדם

 

מקומות לחתונה אזרחית באמסטרדם

ככלל, אמסטרדם כוללת שבעה מחוזות: Zuidoost, West, Centre, Nieuw-West, Noord, Oost, Zuid, כאשר שייכותו של כל אדם למחוז מסוים – היא על פי מקום מגוריו.

בכל אחד מהמחוזות ניתן לקיים חתונה, אך כל אזרח הולנדי אשר מעוניין בכך, נדרש להגיש מראש בקשה לנישואים לעיריית המחוז אליו הוא שייך.

 

חתונה אזרחית באמסטרדם

 

לסיכום

עם השנים, נישואים אזרחיים הולכים ונעשים פופולאריים יותר ויותר. אנשים רבים פונים לקיים נישואין בארצות שונות מחוץ לגבולות ישראל.

מבין ארצות אלה, הולנד נחשבת ליעד מבוקש בו זוגות רבים מבקשים להינשא ובפרט ישראלים.

הדבר נובע מבחירה של בני הזוג להינשא בדרך זו או בשל אילוץ המגביל אותם להינשא לפי חוקי הדת. 

על אף שטקס החתונה בהולנד ניתן ללא עלות, ההכנות לנסיעה לאמסטרדם מצריכות הן התעסקות בירוקרטית הכוללת הכנת טפסים רלוונטיים ואישורים מגורמים שונים והן הוצאות כספיות נלוות. 

מבחינת מיקום, אמסטרדם מחולקת למחוזות שונים בהם ניתן לקיים את החתונה.

כל אזרח משויך למחוז מסוים על פי מקום מגוריו והוא נדרש להגיש בקשה לנישואים לעירייה של מחוזו מבעוד מועד, בכדי שישוריין עבורו תאריך לקיום החתונה.

מאחר והביקוש לנישואין בהולנד הינו גבוה והעדיפות לקבלת האפשרות לנישואין ניתנת לבעלי אזרחות הולנדית, אפשרות זו הופעת לכמעט בלתי זמינה עבור ישראלים רבים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

המחירים לחבילה כוללת לחתונה אזרחית באמסטרדם נעים החל מ- 5,000 ₪ ויכולים להגיע עד 50,000 ₪ הכול תלוי בכמות אורחים ובטקס עצמו ומן הסתם שאתם כבר ביעד, לא תישארו לירח דבש? ולכן זה יכול להגיע לסכומים כאלה.. למחשבון המלא היכנסו לאתר.

רצוי לבצע הכנות לחתונה אזרחית באמסטרדם כמו חתונה בארץ מבחינת: תקציב, עונת החתונה, תאריך ויום החתונה, טקס החתונה ועוד.. מה שבעיקר קריטי בחתונה אזרחית באמסטרדם זה מזג האוויר והמלון בו תשהו.. לקריאת הכתבה המלאה היכנסו לאתר.

חתונה אזרחית באמסטרדם מתאימה בעיקר לאנשים שלא יכולים להתחתן בארץ כמו: לסביות, הומואים, יהודי המתחתן עם גויה או סתם אנשים המעוניינים להתחתן בלי הרבה רעש והוצאות כספיות. למידע נוסף היכנסו למאמר.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים