חתונה אזרחית בגרמניה

גרמניה, הממוקמת במרכז אירופה ומוגדרת כאחת המדינות המתועשות החזקות בעולם, נחשבת ליעד תיירותי אהוב מאוד על הישראלים.

בשנים האחרונות, הולך וגדל הטרנד של חתונה אזרחית בגרמניה בקרב ישראלים רבים, אשר מוותרים על חתונה כדץ ישראל לטובת חתונה בסגנון האזרחי.

אולם, עם כל האטרקטיביות שיש בחתונה אזרחית, הליך זה גם עשוי לעורר חששות וחוסר ידיעה באשר לאופן שיש לבצעו ובמה הוא כרוך. 

בהמשך הפירוט, תוכלו להתרשם ממידע לגבי חתונות המתקיימות באזורים שונים בגרמניה, אילו פעולות והכנות יש לבצע בטרם מועד החתונה, אילו מסמכים נדרשים ועוד.

 

מסמכים וטפסים נדרשים לחתונה אזרחית בגרמניה 

כאמור, הליך קיום חתונה אזרחית מחוץ לגבולות ישראל עשוי להיות מורכב ובירוקרטי, אך יש לבצעו על פי כל השלבים הנדרשים בכדי שהוא יתקיים בהצלחה. 

מטבע הדברים, חתונה בחו”ל עשויה להצריך לא מעט הכנות.

באם החלטתם שגרמניה היא היעד בו תרצו להתחתן, תוכלו לעקוב אחר השלבים להלן, שעשויים לעשות עבורכם סדר בראש ולתת לכם מידע חיוני במקרה שתזדקקו לו:

 1. ראשית, מלבד כרטיסי הטיסה ליעד ודרכונים בתוקף, יש להכין מסמכים רלוונטיים אשר כוללים: תעודות לידה המהווה תנאי הכרחי לנישואים. 
 2. תרגום המסמכים לשפת המקום (גרמנית).
 3. אישור נוטריוני.
 4. אישור מטעם משרד הפנים שמעיד על רווקות של כל אחד מבני הזוג. צריך להיות גם הוא מתורגם וחתום ע”י הנוטריון.
 5. גרושים ואלמנים נדרשים לצרף תעודות גירושין ופטירה.
 6. לאחר טקס החתונה, כדאי לדאוג לקבל אישור על קיומו (חתימת אפוסטיל בינלאומית)  שיהווה הוכחה לנישואים ויהפוך אותם לקבילים גם בישראל.

חתונה אזרחית בגרמניה

 

ארגון האירוע בפועל

ככלל, תהליך ארגון החתונה עלול לטמון בחובו קשיים ואף מכשולים ולכן יש לשים את הדגש על כל השלבים הנדרשים על מנת לצלוח את התהליך עד לסופו.

למעשה, הכנת הטפסים והאישורים הרלוונטיים כמו גם תכנון טקס החתונה, ניתנים לביצוע על ידי אחת מהאופציות:

 1. באופן עצמאי – על בני הזוג לבצע את כל הבירורים והכנת האישורים הדרושים בכוחות עצמם. החיסרון באופציה זו, הוא האנרגיה והזמן שנדרשים מבני הזוג שאמורים לטפל בכל לבד, ללא עזרה חיצונית, אך מצד שני, היא עשויה לחסוך להם כספים.
 2. בסיוע של גורמים חיצוניים – דרך זו, מקובלת ונפוצה בקרב רבים. גורמים מתמחים, כגון סוכנויות נסיעות שמנוסים בתחום יכולים לסייע לבני הזוג בטיפול של כל התהליך מתחילתו ועד סופו. אופציה זו עשויה לאפשר לבני הזוג לצלוח את תהליך ארגון החתונה וכל הנלווה אליו יותר בקלות ועם פחות מורכבות. אולם, העלות הכספית תהיה בהתאם ועל בני הזוג יהיה לקחת בחשבון את ההוצאות הנלוות הללו, הקשורות לטיפול בארגון. 

 

היכן מתקיים טקס החתונה בגרמניה

טקס הנישואים האזרחיים יכול להתקיים בשלל מקומות בגרמניה ובאופן כללי, הוא נערך במשרדי מרשם האוכלוסין.

לאחר הטקס, על בני הזוג להגיש בקשה לרישיון הנישואים ועליהם לדאוג להחתים את מסמכיו בחתימת אפוסטיל בינלאומית, על מנת שהם יהיו קבילים.

 

חתונה אזרחית בגרמניה

 

עלויות לחתונה אזרחית בגרמניה

כשמדברים על העלות הכוללת של חתונה בגרמניה וההוצאות הנלוות אליה, מתייחסים לכמה פרמטרים:

 1. עלות הטיסה – עשויה להיות זולה יחסית, כ 300$, אם הזמנתם טיסה לגרמניה כמה חודשים מראש או אם הצלחתם להזמין טיסה בתעריף של Low Cost.מצד שני, תעריף הטיסה עלול להיות יקר יותר, כ 500$, אם ביצעתם הזמנה רגילה וסמוך למועד הטיסה.
 2. עלות מקומות לינה – מלונות באזורים שונים בגרמניה עשויים לעלות כ 100$ ללילה, לזוג, אך יכולים גם להגיע לסכומים גבוהים יותר של כ 150$ – 200$ ללילה, בהתאם לרמת היוקרה שלו ובהתאם לאזור בו הוא ממוקם. 
 3. עלות טפסים הקשורים להכנה לחתונה ועלות הטקס עצמו – עשויה להגיע לכמה מאות שקלים. אולם, כיום זוגות רבים מעדיפים להיעזר בגופים שונים בישראל, שמומחים בארגון חתונה אזרחית ומה שנלווה אליה. התשלום לחברה כזו נאמד בכ- 500 יורו, עבור חבילת חתונה שלמה, שכוללת: כרטיסי הטיסה, בתי מלון לתקופת השהות בגרמניה, תרגום של המסמכים הנדרשים וחתימת הנוטריון, ליווי צמוד של נציג לאורך תקופת השהות בגרמניה, עלות טקס החתונה, תשלום עבור עדים לטקס, תשלום אגרות נלוות וכד’. על אף שהתשלום הניתן על חבילה כוללת כזו עשוי להיות יקר יחסית, הוא מקל מאוד על בני הזוג ומסייע להם בתכנון שלם של הליך החתונה. 
סוג השירות עלות השירות
טיסה כ- 300$ – 500$
מלון כ- 100$ – 200$
חבילת נישואין בגרמניה דרך חברה ישראלית כ- 500 יורו (כולל כל השירותים)

 

חסרונות בחתונה אזרחית בגרמניה

על אף רצונם של ישראלים רבים להתחתן בגרמניה, התהליך עשוי להכיל קשיים אשר כדאי לקחת בחשבון, אם הנכם שוקלים להתחתן בחתונה אזרחית:

 1. כפי שפורט, התהליך מלווה בהוצאות נלוות, הן של תכנון טקס החתונה והן של טיפול באישורים והטפסים הנדרשים ובנוסף גם של מקומות הלינה והוצאות המחייה שם. סכומים אלה במצטבר עשויים להיות גבוהים במיוחד, בפרט אם מדובר בשהות ממושכת.  
 2. על אף שיש הרבה מוסדות בישראל אשר מכירים בחתונה אזרחית ומתייחסים אליה כאל חתונה רגילה, יש תחומים מסוימים בהם חתונה אזרחית נתפסת כלא קבילה  ולפיכך אין הכרה בה.

חתונה אזרחית בגרמניה

 

לסיכום

נישואים אזרחיים מחוץ לגבולות ישראל, הולכים ונעשים פופולאריים בקרב זוגות רבים אשר מבקשים להתחתן בדרך אחרת מזו המקובלת לפי הדת, או בקרב זוגות מסורבי חתונה שנאלצים להתמסד ע”י חתונה אזרחית. 

בהקשר זה, נישואים אזרחיים בגרמניה נתפסים כאטרקטיביים בעיני ישראלים רבים, אך יחד עם זאת עשויים להכיל קשיים שונים בתהליך תכנון החתונה. 

לצורך תכנון החתונה האזרחית, יש להיערך לעניין הבירוקרטי אשר דורש הכנה של טפסים ואישורים רלוונטיים, שניתנים לטיפול באופן עצמאי או בעזרתם של גורמים חיצוניים שמתמחים בתחום.

בנוסף, יש לקחת בחשבון את העלויות הכרוכות בארגון של הטקס ובשהות עצמה בגרמניה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

המחירים לחבילה כוללת לחתונה אזרחית בגרמניה נעים החל מ- 5,000 ₪ ויכולים להגיע עד 70,000 ₪ הכול תלוי בכמות אורחים ובטקס עצמו ומן הסתם שאתם כבר ביעד, לא תישארו לירח דבש? ולכן זה יכול להגיע לסכומים כאלה.. למחשבון המלא היכנסו לאתר.

רצוי לבצע הכנות לחתונה אזרחית בגרמניה כמו חתונה בארץ מבחינת: תקציב, עונת החתונה, תאריך ויום החתונה, טקס החתונה ועוד.. מה שבעיקר קריטי בחתונה אזרחית בגרמניה זה מזג האוויר והמלון בו תשהו.. לקריאת הכתבה המלאה היכנסו לאתר.

חתונה אזרחית בגרמניה מתאימה בעיקר לאנשים שלא יכולים להתחתן בארץ כמו: לסביות, הומואים, יהודי המתחתן עם גויה או סתם אנשים המעוניינים להתחתן ביעד יוקרתי ומרהיב. למידע נוסף היכנסו למאמר.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים