בואו נענה על השאלה אחת ולתמיד: האם כדאי לעבור לגור יחד לפני החתונה?

מגורים יחד לפני חתונה נפוצים כיום יותר מאשר בעבר  וניכר, כי אחוז גבוה מכלל הזוגות בישראל ובעולם בכלל, מעדיפים לחיות יחד עוד בטרם החליטו להתחתן. 

סיבות למגורים של זוגות יחד הינן שונות ומגוונות, אולם, סיבה מרכזית לכך נעוצה ברצון משותף של בני הזוג להכיר את השני עוד בטרם החליטו אם הם מעוניינים להינשא.

יחד עם זאת, בנושא זה, מחקרים שונים גילו כי מגורים של בני זוג ביחד, בטרם נישאו עשויים להוביל לתוצאות שליליות כגון: גירושין וסכסוכים בין בני הזוג. 

מדוע מגורים משותפים לפני נישואין, הפכו לדבר מקובל ונפוץ? האם מגורים משותפים לבני זוג מביאים לתועלת או דווקא עלולים להוביל לנזק? תשובות לכך ניתן למצוא בהמשך המאמר.

 

מהן הסיבות שמובילות זוגות שונים לעבור לגור יחד בטרם נישאו?

ניתן לעמוד על כמה סיבות שמובילות לא מעט זוגות להחליט כי מגורים יחד, בטרם נישאו, הם צעד חכם: 

התייעלות כלכלית

ראשית, כשבני זוג גרים יחד, אם יכולים לטפל יחד בהוצאות השוטפות של הבית ושל ההתנהלות היום יומית.

מעבר לכך, כל אחד מבני הזוג יכול להכיר מקרוב את ההתנהלות הכלכלית של השני ולבחון אם הינה מתאימה לו ולסגנון חיים שהינו דוגל בו.

שלישית, ארגון החתונה יהיה קל יותר כאשר בני הזוג גרים יחד בין אם סגירת אולם אירועים, הכנות כמו קניית חליפת חתן או שמלת כלה וסגירת מקום לשבת חתן.

 

ניקיון וסדר

כשמדברים על תחזוקה של בית ועל התנהלות יום יומית, אי אפשר שלא לדבר על ניקיון וסדר של הבית, שכן הדבר מהווה נדבך משמעותי משגרת היום יום.

מגורים יחד של בני זוג יכולים לאפשר לכל אחד מהם לבחון את הפרמטר הזה בבן זוגם ולהחליט אם הרגלי הניקיון והסדר שלו הם לרוחו.

סדר וניקיון בבית מתבטאים בעקר גם במטבח, בו נדרשת רמת תחזוקה גבוהה, שכוללת: שטיפת כלים, ארגון וסדר של המטבח.

 

סגנון עיצוב הבית

מגורים של בני זוג יחד יכולים לעזור להם להגיע להסכמה גם בנוגע לעיצוב הכללי בבית ובפרט, בנוגע לעיצוב של המטבח, שמהווה חלק לא מבוטל בבית ואפילו מרכזי. כמובן שהזוג יבין אם הם באמת מתאימים אחד לשני.

בהקשר לכך, חברת פנל מטבחים מתמחה בעיצוב של מטבחים במבחר סגנונות ותוכל להציע עבורכם עיצוב של מטבח בהתאם לסגנון המועדף עליכם. 

שיתוף וקבלת תמיכה אחד של השני – מגורים של בני זוג יחד מאפשרים להם להיות קרובים יותר אחד לשני, לחלוק חוויות בתדירות גובהה בשגרת היום יום ובכלל, לנהל תקשורת רציפה וזמינה יותר, הודות לכך שהם חוזרים לאותו בית בכל יום.

זוג גר ביחד יושב על הרצפה

 

אילו סיבות אפשריות עשויות למנוע מבני זוג לגור יחד לפני שנישאו?

לצד הסיבות התומכות במגורים יחד, לפני החתונה, ניתן למנות גם כמה סיבות שעשויות לגרום לזוגות שונים להחליט שלא כדאי להם ללכת על צעד כזה וביניהן:

מתיחות כלכלית – על אף שחלוקת חשבונות הבית בין בני הזוג יכולה להקל על שניהם ואף לאפשר עבורם חיסכון כספי לא מבוטל, הדבר גם עשוי לגרום למתיחות מסוימת ביניהם.

הדבר עשוי להתבטא במיוחד אם אין סימטריה בין בני הזוג בכל הקשור להתנהלות כלכלית וכל אחד מהם רגיל להוצאות כספיות אחרות.

זוג גר ביחד בחדר שינה

 

מלבד זאת, אם ישנם הבדלים משמעותיים ברמות ההשתכרות של אחד מבני הזוג, הדבר עשוי ליצור פער ביכולת הכלכלית ובכלל, באיכות החיים לה מורגל כל אחד מהם. 

פגיעה ברומנטיקה ובחיזור – אמנם מגורים יחד, לפני חתונה, מאפשרים לבני הזוג להיום קרובים יותר אחד לשני ובכך, תורמים יותר לתקשורת זמינה ביניהם, אך הדבר גם עלול לפגוע ברומנטיקה ביניהם.

במגורים יחד, בני הזוג בד”כ קמים יחד בבוקר ועוברים שעות לא מעטות יחד בבית ולעיתים עלולים להיחשף למצבים פחות היגייניים או אסתטיים באחד של השני, כמו: לראות את בן הזוג קצת מזיע לפני מקלחת, לראות אחד את השני לא כל כך אסתטיים, בשעות הבוקר, כשהם קמים וכו’. 

 

כמה עולה חתונה מקצה לקצה? הכנסו לכאן כדי לקרוא.

 

זוג גר ביחד שותה בכוס

 

לסיכום

מגורים יחד לפני חתונה, נהוגים ונפוצים כיום בקרב זוגות ברחבי הארץ וברחבי העולם והדעות בעד ונגד צעד זה, הינן חלוקות.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים