חתונה אזרחית בניו יורק

העיר ניו יורק, אשר נחשבת ליעד תיירותי אטרקטיבי מאוד, מושכת אליה מבקרים ממדינות שונות ברחבי העולם. עבור ישראלים בפרט, היא אף הפכה לבית אליו רבים מהם העתיקו את מגוריהם באופן קבוע. 

כשמדברים על היותה של ניו יורק יעד דומיננטי מאוד, אי אפשר שלא לגעת בנושא של חתונות אזרחיות שמתקיימות בה, אשר הולך ונהיה פופולארי עם השנים.

ככלל, בתקופות בהם התיירות בה עולה, נו יורק מהווה מקום מועדף במיוחד עבור אנשים רבים ובפרט עבור ישראלים, לקיים בו חתונות אזרחיות.

הנושא אף מקבל לגיטימציה על ידי עיריית ניו יורק, אשר מעודדת זוגות (גם אם אינם אזרחי המדינה) להתחתן בחתונה אזרחית בניו יורק ומעניקה עבורם מגוון אפשרויות לממש זאת.

הלגיטימציה הזו ניכרת במיוחד גם על ידי החוק שהועבר בניו יורק, שמאפשר גם לזוגות חד מיניים לערוך חתונה אזרחית בניו יורק.

 

תהליך חתונה אזרחית בניו יורק

בניגוד למדינות אחרות בעולם, אשר קיום חתונה אזרחית בהן דורשת היערכות פרוצדורלית, התהליך בניו יורק היו פשוט יותר ואפילו קל.

ההיערכות עצמה מתנהלת מול אנשי משרדי העירייה בניו יורק, אשר מעניקים שירות נוח למי שמעוניין לתכנן חתונה אזרחית. 

לגבי טפסים רלוונטיים, מלבד הזמנת כרטיסי טיסה ודרכונים בתוקף, על בני הזוג שמעוניינים להתחתן – להוציא רישיון נישואים טרם ביצוע טקס החתונה.  

לאחר הנפקת רישיון הנישואים והמתנה של כ 24 שעות, בני הזוג יכולים להגיע למשרדי העירייה מצוידים בתעודות זהות או דרכונים בתוקף, רישיון הנישואים וטבעות עבור הטקס ושם לעבור את טקס הנישואים ע”י עובד ייעודי לכך, מטעם העירייה. במידה ואין בידי בני הזוג דרכון בתוקף או תעודה לצורך זיהוי, עליהם לדאוג לעד שיהיה נוכח בזמן טקס הנישואים.

 

חתונה אזרחית בניו יורק

 

דגשים לביצוע טקס חתונה אזרחית בניו יורק

בהקשר לביצוע טקס החתונה, ישנם כמה דגשים שראוי לציין: 

 1. טרם תחילתו של הטקס, על בני הזוג למלא טפסים ולשלם אגרה של 25$.
 2. אין צורך (וגם אין אפשרות) להירשם מראש לטקס החתונה, אלא יש להגיע ולקחת מספר. כשתורו של הזוג יגיע – יקראו לו לצורך קיום הטקס. 
 3. מיד לאחר תום הטקס, בני הזוג אמורים לקבל את תעודת הנישואים. אולם יהיה עליהם לקבל גם אישור נישואים ע”י הנוטריון אותו יש להחתים בחותמת אפוסטיל, בכדי שיהיה קביל גם בישראל. 
 4. יש לציין כי בבחינת אורך הטקס, מדובר בהליך קצר מאוד, שבו בני הזוג אפילו ללא שמלת כלה או בגדי חתן
 5. מבחינת גילם של בני הזוג, ניו יורק מאפשרת נישואים החל מגיל 18 ומעלה. אנשים מתחת לגיל זה נדרשים להציג אישור מהוריהם ומבית המשפט בכדי שיוכלו להינשא.

 

חתונה אזרחית בניו יורק

 

כמה עולה חתונה אזרחית בניו יורק?

באופן כללי, קיום של חתונה אזרחית בניו יורק נחשב לתהליך לא מורכב ואפילו זול. מלבד כרטיסי הטיסה ומקומות לינה שעל בני הזוג להזמין, בטרם הגעתם, יש לקחת בחשבון את הדברים הנוספים שיש לכלול בתקציב הכספי:

 1. תעריף כרטיסי הטיסה עשוי להשתנות בהתאם לתקופה בה מבוצעת ההזמנה, בהתאם לפרק הזמן שיש עד לתאריך הטיסה, בהתאם לחברת התעופה דרכה מבצעים את ההזמנה ובהתאם למחלקה במטוס בה מעוניינים לטוס. באופן כללי, מחירי כרטיסי טיסות מישראל לניו יורק ובחזרה, נאמדים ב כ500$ – 800$ עבור אדם אחד.  
 2. בבחינת תעריפי בתי מלון, אם בני הזוג מעוניינים לשהות במלונות יוקרתיים אזי המחיר עשוי להיות גבוה יותר מאשר אם יבחרו לשהות במלונות מוזלים. בכל אופן, גם במקרה זה, התעריפים תלויים בתקופה בשנה ובפרק הזמן מראש בו מבוצעת ההזמנה. ככלל, תעריפי מלונות בניו יורק עשויים לנוע סביב ה 65$ 100$ ללילה, אך יתכנו מלונות גם יקרים יותר. 
 3. כאמור, טקס החתונה עצמו יעלה לבני הזוג כ 25$, שיהיה עליהם לשלם טרם כניסתם לטקס. 
 4. בכדי לקבל את תעודת הנישואים מיד לאחר הטקס, על בני הזוג לשלם במשרד העירייה כ 35$.
 5. לאחר קבלת תעודת הנישואין, יהיה על בני הזוג להגיע למשרד הנוטריון בעיר, לשלם 3$ עבור השירות ואז יוכלו לקבל את תעודת הנישואים עם חתימה של הנוטריון. 
 6. בשלב הארון, בני הזוג צריכים להחתים את תעודת הנישואים ע”י עוד כמה גורמים רלוונטיים בניו יורק, ועל כך יהיה עליהם לשלם כ 10$. 
סוג השירות עלות השירות
טיסה כ- 500$ – 800$
מלון כ- 65$ – 100$ ללילה
טקס החתונה כ- 25$
מסמכים וחתימת תעודת נישואין כ – 50$

 

חתונה אזרחית בניו יורק

 

לסיכום

חתונה אזרחית בניו יורק הולכת ונעשית פופולארית עם השנים, עבור ישראלים אשר נהנים להגיע לניו יורק לחופשה או אפילו למגורי קבע.

תהליך ארגון החתונה בניו יורק נחשב לפשוט הרבה יותר מזה שמתקיים במדינות אחרות.

תהליך החתונה האזרחית בניו יורק אף מקבל  לגיטימציה גבוהה מצד העיריות שם, אשר מאפשרות גם זוגות ללא אזרחות אמריקאית להינשא.

בבחינת עלויות הקשורות לארגון החתונה ולהשהות בניו יורק, מדובר על מחירים שעשויים להשתנות בהתאם לתקופה ולזמן בו מבוצעות ההזמנות השונות.  

ניתן לסכם כי עבור אנשים שאוהבים מאוד את ניו יורק וחושבים לקיים בה חתונה אזרחית, זו עשויה להיות עבורם בחירה טובה במיוחד.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

המחירים לחבילה כוללת לחתונה אזרחית בניו יורק נעים החל מ- 5,000 ₪ ויכולים להגיע עד 80,000 ₪ הכול תלוי בכמות אורחים ובטקס עצמו ומן הסתם שאתם כבר ביעד, לא תישארו לירח דבש? ולכן זה יכול להגיע לסכומים כאלה.. למחשבון המלא היכנסו לאתר.

רצוי לבצע הכנות לחתונה אזרחית בניו יורק כמו חתונה בארץ מבחינת: תקציב, עונת החתונה, תאריך ויום החתונה, טקס החתונה ועוד.. מה שבעיקר קריטי בחתונה אזרחית בניו יורק זה מזג האוויר והמלון בו תשהו.. לקריאת הכתבה המלאה היכנסו לאתר.

חתונה אזרחית בניו יורק מתאימה בעיקר לאנשים שלא יכולים להתחתן בארץ כמו: לסביות, הומואים, יהודי המתחתן עם גויה או סתם אנשים המעוניינים להתחתן ביעד יוקרתי ומרהיב. למידע נוסף היכנסו למאמר.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים