חתונה בפאפוס

פאפוס היא יעד נחשק לנישואין של ישראלים בחו”ל. במאמר הבא נציג את היתרונות, נסביר איפה עושים את זה ונבין כמה זה אמור לעלות. הנה המדריך המלא.

חתונה אזרחית ביעד כמו פאפוס יכולה להתאים גם לבני הזוג וגם למשפחה. כתוצאה מכך, רבים בוחרים כיום לארוז מזוודה קטנה ולעלות על טיסה לאחד היעדים הכי יפים באזור. 

 

איזה הכנות כדאי לבצע לפני הטיסה והחתונה?

קפריסין קרובה לישראל גיאוגרפית ויש אליה טיסות ישירות לכל אורך השנה. גם תנאי האקלים דומים, אז אפשר לדעת מה ללבוש ומה להכניס למזוודה.

כל זה מקל משמעותית את ההכנות ומשאיר את בני הזוג לתכנן את ירח הדבש שלהם. 

למעשה, פאפוס מתאימה מאוד לשילוב בין חתונה וירח דבש כי הזמן שעובר בין הרישום לעירייה ועד מועד קיום הטקס הוא של 1-3 ימים.

בזמן הזה, ניתן לטייל בקפריסין או לבלות עם המשפחה המורחבת. במידה ומחליטים לעשות את זה, כדאי לתכנן מסלול טיול רלוונטי ולהשיג את המסמכים המתאימים.

 

חתונה אזרחית בפאפוס

 

מקומות מומלצים לחתונה בפאפוס

פאפוס היא עיר הבירה של המחוז והיא שוכנת בחוף בדרום-מערב קפריסין. היא מפורסמת בזכות ממצאים ארכיאולוגיים שיש בה, מוכרת כאתר מורשת לאומית של אונסק”ו ונבחרה לבירת התרבות האירופאית ב-2017. 

טקס החתונה יכול להתקיים במקומות שונים בעיר פאפוס.

המיקום הכי פופולארי הוא בית העירייה ובו הטקסים מתקיימים ללא תשלום נוסף בשעות העבודה, לעומת אגרה שצריך לשלם אחרי שעות העבודה ובסופי שבוע.

מלבד בית העירייה, רבים בוחרים להתחתן במוזיאון האתנוגרפי, בפארק העירוני או בחמאם הטורקי ליד אזור השוק הישן.

בתוספת אגרה נפרדת ניתן גם להתחתן במצודת פאפוס, בחוף למבה, בבתי מלון או ביאכטות.

אם בוחרים להרחיק קצת, ניתן להגיע לעיר גרוסקיפו ששוכנת 12 ק”מ מזרחית לפאפוס או לעיירה הציורית פג’ג’יה שנמצאת 14 ק”מ מצפון.

 

חתונה אזרחית בפאפוס

 

כמה עולה להפיק חתונה אזרחית בפאפוס?

עלות הטיסה לקפריסין לא אמורה להיות גבוהה יותר מ-100-150 דולר לאדם. בשביל ללון בבית מלון תצטרכו לשלם עוד 50-150 אירו ללילה, תלוי ברמה.

מבחינת התניידות, יהיה הכי משתלם לשכור רכב – כי המוניות זמינות אבל יקרות, ועל נסיעה משדה התעופה למלון תשלמו כ-40 אירו. 

עבור אגרת הנישואין ואישורי העירייה תצטרכו לשלם כ-130 אירו. אם אתם רוצים זירוז תהליכים, האגרות המצטברות יגיעו לסכום של כ-280 אירו.

נוסף על האגרה, צריך להחתים את תעודת הנישואין בחותמת אפוסטיל שעולה כ-5 אירו אבל ניתן לבצע אותה בניקוסיה בלבד. אפשרות אחרת היא לשלם לעירייה 20 אירו כדי להוציא לשם שליח.

אם אתם זקוקים לעותק של תעודת הנישואין, העלות תהיה כ-15 אירו לעותק. בסך הכל, מדובר בהיבט הזה על עלויות חובה של כ-2,500 ש”ח ללא טיסה, לינה או בזבוזים. 

ניתן גם לרכוש חבילה מחברת הפקה ישראלית. החבילה לא כוללת טיסה ולינה, אבל יש בה את כל השאר. על חבילה כזו תשלמו כ-500-700 דולר, לפי השירותים המתאימים. 

סוג השירות עלות השירות
טיסה כ- 100$ – 150$ לאדם
מלון כ- 50 יורו – 150 יורו ללילה
אגרת נישואין ותשלומי עירייה כ- 130 יורו
חבילת נישואין דרך חברת הפקה ישראלית כ- 500$ – 700$ (לא כולל טיסה ולינה)

 

חתונה אזרחית בפאפוס

 

אישורים ובירוקרטיה לחתונה אזרחית בפאפוס

רווקים ואזרחים תושבי ישראל צריכים להגיש בקשה לתמצית מרשם האוכלוסין. לעומת זאת, תושבי חו”ל יכולים לקבל את המסמך באמצעות השגרירות.

על שני בני הזוג להצטייד במסמכים הללו, ובשביל להתחתן בפאפוס חובה להציג אישורי רווקות בני מקסימום 6 חודשים (חצי שנה מיום ההפקה). 

אם אחד הצדדים או שניהם גרושים, יש להציג תעודת גירושין או החלטת בית משפט. במקרה ובו אחד הצדדים או שניהם אלמנים, צריך להמציא תעודות פטירה.

כמו כן, יש להגיע עם אישור רשמי על שינוי השם במידה ובוצעה פעולה כזו. אם אחד הצדדים מתחת לגיל 18, צריך להראות אישור מהאפוטרופוס המתאים.

בנוסף, חלק מהעיריות במחוז פאפוס דורשות הצגת תעודת לידה מקורית. 

כל המסמכים הנדרשים חייבים להיות מתורגמים לאנגלית ובחתימת נוטריון, שמעידה על כך שהתרגום והמסמך המקורי זהים מבחינה משפטית.

מחיר השירות נקבע לפי מספר המילים והחתימה מתבצעת בבית משפט השלום במחיר ממוצע של 35 ש”ח למסמך. 

בהמשך, צריך לשלוח דואר אלקטרוני לעירייה במחוז פאפוס שבה רוצים להתחתן ולבצע רישום. לאחר הטקס מקבלים תעודת נישואין מאושרת והעתק נשלח לשגרירות.

עם החזרה לארץ, מציגים את הדרכונים, תעודת הנישואין המקורית באנגלית ותעודת הזהות במשרד הפנים, וכך נרשמים כנשואים גם במרשם התושבים הישראלי.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

המחירים לחבילה כוללת לחתונה אזרחית בפאפוס נעים החל מ- 5,000 ₪ ויכולים להגיע עד 20,000 ₪ הכול תלוי בכמות אורחים ובטקס עצמו ומן הסתם שאתם כבר ביעד, לא תישארו לירח דבש? ולכן זה יכול להגיע לסכומים כאלה.. למחשבון המלא היכנסו לאתר.

רצוי לבצע הכנות לחתונה אזרחית בפאפוס כמו חתונה בארץ מבחינת: תקציב, עונת החתונה, תאריך ויום החתונה, טקס החתונה ועוד.. מה שבעיקר קריטי בחתונה אזרחית בפאפוס זה מזג האוויר והמלון בו תשהו.. לקריאת הכתבה המלאה היכנסו לאתר.

חתונה אזרחית בפאפוס מתאימה בעיקר לאנשים שלא יכולים להתחתן בארץ כמו: לסביות, הומואים, יהודי המתחתן עם גויה או סתם אנשים המעוניינים להתחתן ביעד עם אוכל קולינרי עשיר ונופים מרהיבים. למידע נוסף היכנסו למאמר.

לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים