על חתונה הפוכה שמעתם? קבלו את הטרנד החדש בעולם החתונות

בשנים האחרונות, חתונה הפוכה מהווה טרנד נפוץ בעולם החתונות בניגוד לחתונה המסורתית, הכוללת סדר מסוים של טקס החופה, הארוחות ובין לבין, הריקודים, חתונה הפוכה מציעה סדר קצת אחר של התנהלות העניינים. 

בחתונה הפוכה, הסדר של הפעולות מתהפך ומתחילים בד”כ באכילת המנות ולאחר מכן, מבצעים את טקס החופה, את הריקודים וכיו”ב.

 

היתרונות בחתונה הפוכה

בחופה הפוכה ניתן למצוא כמה יתרונות טובים שאפילו נמצאו כמועילים עבור בני הזוג הנישאים ועבור האורחים:

  • ראשית, חתונה הפוכה עשויה לחסוך את האכזבה של האורחים המגיעים מאוחר ובשל כך, מפספסים את החופה (שמתבצעת בד”כ בהתחלה). 
  • בנוסף, ביצוע החופה בשלבים האחרונים של העבר יכול להבטיח כי האורחים הנוכחים ישתתפו בה, לאחר שהם אכלו ושתו ושמחים יותר מאשר אם היו מגיעים לחופה רעבים. 
  • בחתונה הפוכה, בני הזוג יכולים להביע את הערכתם כלפי האורחים המגיעים וזאת באמצעות הגשת האוכל כבר בתחילת הערב ורק לאחר שכלל האורחים שבעים ורגועים, ניגשים לביצוע החופה.
  • שינוי מבנה החתונה יכול לתרום גם בגמישות שהוא יכול לאפשר עבור אנשים שאמורים להיות נוכחים בטקס החתונה, כגון: רב החתונה, שיכול להתאים את לוח הזמנים שלו לפי זמני החופה שייקבעו בהתאם לרצונם של בני הזוג. 
  • חתונה הפוכה גם יכולה להתאים מאוד עבור אנשים המחפשים להוזיל עלויות, שכן, הגשת המנות בתחילתו של האירוע, יכולה לאפשר עבורם לחשוב על פתרונות יצירתיים לבופה, כגון: הגשה עצמית ועוד. 

יחד עם זאת, בחתונה הפוכה עשויים להיות גם חסרונות אשר עשויים להתבטא בחוסר נוחות עבור אורחים מבוגרים יותר.

השינוי הזה יכול לגרום לבלבול ואף לתסכול, שכן, בהרבה מצבים רצונם של אורחים מבוגרים הוא בעיקר להיות נוכחים במעמד החופה ולרוב, הם עוזבים את האירוע מיד לאחריו.

מסיבה זו, יש לעדכן את כלל האורחים המוזמנים בנוגע לסדר החתונה המתוכנן ולוודא כי הם יוכלו להיות נוכחים בה. 

 

חתן וכלה

 

חתונה בעיתויים מיוחדים

את החתונה ההפוכה ניתן לערוך בעיתויים מיוחדים ולא סטנדרטיים, כגון: ביום שישי בצהריים, כך שהאווירה שתשרור בה תהיה לא שגרתית והדבר יכול לתרום מאוד לחווייתם של האורחים המגיעים.

בשונה מחתונות הפוכות, שמתקיימות בשעות ערב, חתונות הפוכות בשעות צהריים וביום שישי עשויות להוות פתרון מעולה עבור גל מי שמעוניין לקיים אירוע בסגנון אחר וייחודי.

בחתונה הפוכה, שיום שישי בצהריים, האורחים המגיעים נהנים מארוחה טובה, כבר בתחילת האירוע ובאופן זה, הם יכולים להיות רגועים ושמחים יותר בהמשך החגיגה. 

 

מה דורשת ההיערכות לחתונה הפוכה?

הפקה של חתונה הפוכה דורשת היערכות מראש, בעיקר בנוגע לעדכון האורחים שעתידים להגיע לחגוג באירוע.

עבור קהל מבוגר ועבור הורים לילדים קטנים וכד’, ההיערכות מראש היא אפילו יותר מהותית, שכן ייתכנו ויהיו להם אילוצים שיגבילו את זמן נוכחותם במהלך החתונה.

היערכות לחתונה הפוכה לרוב תכלול את הפרמטרים הבאים:

  • בנוגע להזמנה של בופה האוכל שיוגש באירוע, כדאי לתכנן אותו כך שיהיה תואם לקונספט הכללי של החתונה. ההמלצה היא לתכנן את סוג האוכל שיוגש, בהתאם לתקציב שאותו מגדירים בעלי השמחה מראש, שכן ישנן אופציות שונות שלפיהן, ניתן לערוך את הבופה שבקבלת הפנים וכן את הגשת המנות שבהמשך. 
  • תכנון סדר החתונה – אם בחרתם להתחתן בחתונה הפוכה, כדאי שתקבעו מראש את סדר הדברים שיתרחשו במהלכה. ההמלצה היא להיצמד, אם אפשר, ללוחות זמנים שיקבעו מראש ובהתאם לכך לתכנן כל פעולה בזמן שלה. 
  • כדאי לתכנן מראש ‘גם את המנות שיוגשו בסיומה של החתונה – עקב הגשת המנות כבר בתחילת החתונה, עשוי להיווצר מצב שבו האורחים יגיעו לשלבים המאוחרים של האירוע, רעבים ולכן, כדאי לתכנן מראש גם את הגשה של מנות לקראת סיומו. אפשר לתכנן דוכני אוכל שיועמדו בצד ויגישו מנות לאורחים, במהלך הערב. 

 

חתן וכלה

 

לסיכום

חתונה הופכה הולכת ונעשית פופולארית בשנים האחרונות והיא טומנת בחובה יתרונות לא מעטים.

חתונה הפוכה נערכת בקונספט מיוחד ולא שגרתי והיא עשויה לאפשר לבני הזוג לשלוט על סדר הדברים במהלך החתונה, באופן טוב יותר.

בחתונה הפוכה אין למעשה חוקים או כללים מוגדרים ולכן, אתם יכולים לתכנן את סדר האירוע בהתאם לרצונותיכם ובהתאם לאווירה שתהיו מעוניינים ליצור במהלכו. 

אם אתם זוג שמעוניין לתכנן חתונה בסגנון שאינו סטנדרטי, אלא יותר קליל ושונה ואתם מעוניינים שהחתונה שתקיימו תיזכר כאירוע מיוחד, חתונה הפוכה יכולה אולי הוות אופציה טובה עבורכם. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים