חתונה בהפתעה – איך מוצאים אולם לחתונה בזמן קצר?

החלטתם להתחתן, ולעשות זאת בזמן הקרוב? ברכותינו – כעת תיכנסו לתקופה שזוגות רבים רוצים (או מאד לא רוצים, תלוי את מי שואלים) לחזור אליה, הלא היא תקופת האירוסין. כעת תידרשו לחבוש כובע חדש, יחד כזוג, ולהיות מפיקי אירועים לכמה שבועות – משימה שככל הנראה מעולם לא ביצעתם בעבר, והכל בפרק זמן מדוד וקצוב מראש. אז איך תרימו אירוע מושלם בזמן כל כך קצר, והאם יש אפשרות שתעברו זאת בשלום? החדשות הטובות הן שכן, אך יש לעשות זאת בתבונה, וברגישות: הנה המדריך המלא לארגון חתונה בזמן קצר. 

 

רגע לפני שצוללים למים העמוקים

עוד לפני שתרוצו לחפש אולמות אירועים ולחלק משימות בלתי נגמרות ביניכם על הא ועל דא, חשוב לעצור לרגע ולהבין את המהות של הרגע הזה: החלטתם לחיות זה עם זו לתמיד, ואתם מתכננים מסיבה שתפגין את האהבה שלכם לכל העולם – כל השאר הוא רק הרקע לכך, ואסור לשכוח זאת.

כמובן שאין משמעות הדבר כי עליכם להתפשר על אולם שאינו לטעמכם, או די ג’יי שאינכם מתחברים למוזיקה שלו, אלא חשוב להבין כי מדובר בארגון אירוע משותף, שחגיגת האהבה בו היא גולת הכותרת וכמוה גם תקופת התכנונים שלפיה, העשויה להיות לחוצה לעתים. וכעת, אחרי שתזכרו זאת לאורך כל הדרך – אפשר יהיה להיכנס למרתון.

תקליטן במסיבה
“כמובן שאין משמעות הדבר עליכם להתפשר על אולם שאינו לטעמכם, או די ג’יי שאינכם מתחברים למוזיקה שלו.”

 

מדוע כל האולמות נסגרים כל כך מוקדם?

ייתכן כי הרבה זוגות שכבר התחתנו יבהילו אתכם ויגידו שבעונות החמות (האביב והקיץ כמובן) כבר לא ניתן למצוא תאריכים לכל השנה הקרובה, אך האמת היא שהקביעה הזו היא לא תמיד נכונה, ופעמים רבות היא אף שגויה לחלוטין. בפועל, זוגות רבים מאד מתכננים את חתונתם מספר חודשים, או אפילו שבועות מראש, ובהחלט לא כל התאריכים כבר משוריינים שנה קודם לכן. 

 

תפסת מרובה לא תפסת

אם יש טווח תאריכים מצומצם שבו אתם חייבים להינשא, מכל סיבה שהיא, נסו להיות פתוחים גם לתאריכים לא שגרתיים כמו חתונת צהריים למרות שבמקור התכוונתם להתחתן דווקא בערב למשל. עוד כדאי לקחת בחשבון, כי ככל הנראה תיאלצו להיות גמישים בתאריכים הנקובים שיוצעו לכם – כן, למרות שדווקא בשבוע שבו האולם מציע לכם את שלושת התאריכים היחידים לו צפוי לכם לחץ מטורף בעבודה, או טיסה שתכננתם זמן רב מראש.

ארגון חתונה ברגע האחרון לרוב מחייב ויתורים בלוח הזמנים האישי שלכם, ולא כדאי לבזבז זמן יקר על חיפוש אחר עוד אולם שככל הנראה לא יהיה זמין בתאריך אחר שרציתם, ובינתיים אתם עלולים להפסיד את מקומכם גם באולמות הקודמים שכבר ראיתם ואהבתם.

 

סגירת התאריך והאולם – הזמן לדבר על תעריפים

הגיע הזמן לנפץ מיתוס בנוגע לסגירת אולם ברגע האחרון: מחיר העסקה לרוב נקבע על פי התאריך שבו מתואם להתקיים האירוע, ובפרט בהתאם לביקוש הקיים אליו (חתונות סופשבוע בקיץ, חתונת חורף, תאריכים עגולים וכיוצא באלה), ולא על פי העיתוי שבו נקבעה העסקה.

המקרים היחידים שבהם מושם דגש בשאלת התעריף על מועד סגירת העסקה הם דווקא האירועים הנסגרים ברגע האחרון – בהם מוצעים לזוגות הזריזים מבצעים והטבות שנועדו למלא את ה”חורים” הקיימים ממילא בלוחות הזמנים של האולמות השונים. או במילים אחרות: סגירת אולם ברגע האחרון לכל היותר תהיה לטובתכם, או שבמקרה הפחות טוב – היא לא תשנה את המחיר הקבוע לערב בכלל.

אולם אירועים חתונת צהריים
סגירת אולם ברגע האחרון לכל היותר תהיה לטובתכם. (קרדיט: Pexels.com)

 

האם מדובר במבצעים אמתיים?

לא תמיד מקובל לראות זאת כך, וודאי שלא כאשר מרבית הזוגות מסביב מתכננים את האירוע שלהם זמן רב מראש, אך האמת היא שניתן להשוות את תעשיית החתונות בארץ לתעשיית הטיסות – בה המחיר עולה ככל שהעונה מתקרבת לשיאה, ובין לבין ניתן למצוא דילים מעולים של הרגע האחרון.

זכרו כי מדובר בהיצע ענק של אפשרויות, ולמעשה הקלפים החזקים נמצאים בידיים שלכם – ולא בידיהם של בעלי האולמות: ההיצע הקיים בארץ הוא ענק, ואחרי הכל – הביקוש לארגון חתונה ברגע האחרון הוא לא כל כך גדול (כמה זוגות דומים לכם, המעוניינים לסגור חתונה בהקדם, כבר יש בארץ?)

 

איך סוגרים עם כל הספקים בדקה התשעים?

זכרו כי תעשיית החתונות בישראל היא מעין אימפריה מקומית, ולכן מבחר נותני השירות העומד לרשותכם, גם שבועות בודדים לפני התאריך, הוא ענק. למעשה כמעט ואין דוכן או גימיק שתרצו לשלב בחתונה שלא תצליחו לתאם איתו את השירות לתאריך הרצוי – ותופתעו לגלות כי המחירים אינם בהכרח תמיד גבוהים.

גם אם יש די ג’יי  או מעצב שיער שתמיד רציתם לסגור איתו בחתונה שלכם וכעת מתברר שהוא תפוס בתאריך הנבחר – זכרו כי יש בארץ עוד אלפי תקליטנים מצוינים שרק מחכים שתגלו את הכישרון שלהם. 

איך תמצאו את האנשים הנכונים? זה הזמן להפעיל קשרים וחברים, ולא לבזבז זמן מיותר על חיפוש אקראי של נותני שירות שמעולם לא שמעתם עליהם דבר. בקשו מחברים ובני משפחה המלצות לכל נותן שירות רלוונטי שאתם מחפשים, כדי להגיע בדיוק למי שמתאים לכם ובזמן הקצר ביותר. בשל העובדה כי חתונה ברגע האחרון היא משימה גדולה ולא תמיד פשוטה לארגון – אפשר ורצוי לגייס את כל מי שיכול לעזור לכם בצליחת המשימה על הצד הטוב ביותר.

 

אל תוותרו על מיקוח

כפי שנאמר קודם, הספקים ונותני השירות עלולים להציג בפניכם תמונה לפיה אין לכם כל ברירה אלא להיעזר בהם, מכיוון שכל שאר החברות כבר תפוסות בתאריך שלכם. אך האמת היא שתעשיית החתונות (ובמיוחד כל הספקים שאינם בעלי אולמות) למעשה פנויים בהרבה מאד ערבים, כך שה”קלף” המאפשר לכם לבחור בספק אחר הוא בידיכם, ובהחלט כדאי להשתמש בו.

הדבר היחיד שיחסר לכם בארגון חתונה בדקה התשעים הוא למעשה הזמן הנדרש להיכרות עם סוגי השירותים והסגנונות, כך שתוכלו למצוא את מי שבאמת מתאים לכם – אולם בעבודה מאומצת, בפינוי של כמה ימי עבודה לטובת העניין ובעזרתם של חברים ובני משפחה, תוכלו להדביק את הפער במהירות ולהתמצא בדיוק היכן שצריך, כדי לסגור עסקאות טובות ומשתלמות יותר, כאלה שיתאימו לכם באמת.

 

אל תשכחו לפנות זמן להתרגשות

זכרו כי כמו הרבה מהלכים משמעותיים שתבצעו בחייכם, אנשים אחרים (ובמיוחד כאלה שכבר התחתנו) יעירו לכם שלל הערות ויתנו לכם טיפים שלא יהיו בהכרח שימושיים, או בכלל נכונים. בפועל, הרבה מאד זוגות בכלל יקנאו בכם על כך שארגנתם אירוע בזמן כל כך קצר, ועל כך שיכלתם להקדיש את שארית הזמן שלכם לבילויים משותפים – ופשוט להתרגש ביחד לקראת היום החשוב בחייכם. 

לאחר שתסגרו את אחרון הפרטים תוכלו לנוח ולדעת שהבטחתם לעצמכם אירוע מושלם, ולא בזבזתם בדרך אף רגע מיותר כך שנהניתם מהדברים החשובים באמת. כעת כל שנותר לכם הוא לעדכן את האורחים על התאריך שנקבע (בחתונות הנערכות בעיתוי קצר מומלץ לעשות זאת עוד לפני שליחת ההזמנות), כדי שהאורחים יוכלו להתחיל להילחץ במקומכם ולהיכנס לדיאטת “כסח” מקוצרת. אתם מבחינתכם, רק מתחילים ליהנות עכשיו. אז שיהיה במזל!

אז מה היה לנו עד עכשיו?
לייעוץ חינם השאירו פרטים
להתארגן ליום המיוחד בקלאס
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי חשובים ביום החתונה הם איפה תתחילו אותו ואיפה הוא הסתיים. אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
השלום 89 באר שבע - שניים מהדברים הכי אנחנו כאן כדי לדאוג ששניהם יתממשו בשיא הפינוק והסטייל!
לבדיקת תאריך פנוי השאירו פרטים